Jan Alexander - Dlaczego mężczyzna jest sam

Jan Alexander – Dlaczego mężczyzna jest sam

Kolejną książką, która mnie zaciekawiła w tym miesiącu jest debiut Jana Alexandra „Dlaczego mężczyzna jest sam”. Nie wiedziałam czego się spodziewać, a więc dostałam lekką powieść, która przedstawiona jest ze strony bohatera w formie jego zapisków.

Poznajemy Jana, który jest młodym i bardzo zdolnym fotografem. Pracuję tyle, ile musi, bo z reguły stać go na życie na wyższym poziomie. Wydaję się, że jest szczęśliwy, ma dobrą pracę, zwiedza świat a do tego spotkania z przypadkowymi dziewczynami. Zdaje się, że ma już wszystko więc po co chcieć więcej. Jednak w jego życiu nadchodzi wielka zmiana. Sam jeszcze nie wie, czym jest ona spowodowana. Dopiero po czasie uświadamia sobie, że to samotność. Nic nie zastąpi drugiej osoby obok, nawet wygodne i spokojne życie. Bohater w trakcie powieści zaczyna się zmieniać. Kiedyś pewny siebie mężczyzna mógł podbijać świat, dziś jest małym zagubionym chłopcem, który nie wie jak ma dalej żyć.

„Budzę się i szukam nadziei. Nie ma. Jest tylko poczucie, że nic magicznego się już nie zdarzy. Straszna pustka”.

Może stracił już szansę na swoją wielką i szczęśliwą miłość? A może to dopiero przed nim?

Powieść napisana w tak prosty sposób, że pochłania się ją w okamgnieniu. Dobra po męczącym dniu, aby zakopać się z nią pod kocem i zobaczyć co się dzieje w głowie mężczyzny. O jego odczuciach w szczęściu i rozczarowaniu. Możemy poznać prawdziwe myśli faceta, po tym, jak widziałam, co się działo w jego głowie, to sama zaczęłam inaczej patrzeć na płeć przeciwną. Polecam przeczytać tę powieść uśmiech gwarantowany :)

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Novae Res :)

978-83-8083-011-0