Jolanta Kosowska - W labiryncie obłędu

Jolanta Kosowska – W labiryncie obłędu

To moje kolejne spotkanie z twórczością Jolanty Kosowskiej. Każda kolejna książka tej autorki okazywała się świetną lekturą, jednak po przeczytaniu „W labiryncie obłędu” mogę śmiało stwierdzić, że jest to jej najlepsze dzieło. Zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona, za co dziękuję z całego serca.

Wojtek jest psychoterapeutą, który stosuję niecodzienne metody terapii. Pewnego dnia w jego gabinecie pojawia się mężczyzna, twierdząc, że jego była dziewczyna potrzebuję pomocy. Wojtkowi trudno w to uwierzyć jednak wspomnienia, które odżyły nie dają mu spokoju, dlatego postanawia sprawdzić co dzieje się z Karoliną. Gdy przyjeżdża na umówione spotkanie, okazuję się, że kobieta próbowała popełnić samobójstwo. Wojtek zorientował się, że został wplątany w poważne tarapaty i sam nie wie, czy zdoła pomóc tak bliskiej mu osobie.

Autorka zaskoczyła mnie samym pomysłem na tę historię, ponieważ bardzo się różni od jej poprzednich powieści. Mimo że czyta się ją lekko i płynie to panuję w niej mroczny klimat. Aura tajemniczości i obłędu sprawia, że zadawałam sobie wiele pytań, jednak na żadne nie mogłam znaleźć odpowiedzi.

Nie można przejść obojętnie przy opisach miejsc, gdzie toczy się akcja powieści. Autorka w niezwykły sposób opisuje otoczenie, tak więc wystarczyło zamknąć oczy, a zaraz znajdowałam się w słonecznej Toskanii. Wiem, że Pani Jolanta uwielbia podróżować i to przenosi się na jej dzieła, dzięki czemu możemy poznawać nowe miejsca poprzez lekturę.

Miałam pewne obawy, jak autorka poradziła sobie w takim gatunku literackim, jednak było to zbędne, ponieważ dostałam świetny thriller psychologiczny. Mimo że nie interesuje mnie psychologia, to temat ten okazał się bardzo ciekawy, a z każdą kolejną stroną pochłaniał mnie coraz bardziej. Zakończenie jest dość zaskakujące i szczerze się zdziwiłam, że autorka tak pokierowała sprawę, lecz dzięki temu już nie mogę się doczekać, aż zabiorę się za czytanie kontynuacji.

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Novae Res oraz autorce.

545401-352x500